Kategorie
- Automatyczne (5)
- DNA genomowe (120)
- Fast Prep - System do homogenizacji (198)
- Fragmenty DNA (55)
- Fragmenty RNA (8)
- Frakcjonowanie komórek (19)
- Izolacja pojedynczych komórek (1)
- Kolumienki do oczyszczania (3)
- Magnetyczne (118)
- NGS (9)
- Odczynniki (29)
- Plazmidy (49)
- RNA całkowite (48)
- RNA i DNA wirusowe (11)
- Usuwanie gDNA (7)
Producent
Promocja
Oczyszczanie kwasów nukleinowych
Proces oczyszczania kwasów nukleinowych polega na izolacji DNA lub RNA z biologicznych próbek krwi, komórek, tkanek bądź mikroorganizmów. Jego celem jest pozbycie się zanieczyszczeń mogących zakłócić przebieg dalszych analiz. Oczyszczanie kwasów nukleinowych odgrywa ważną rolę w kwestii takich procedur jak PCR, sekwencjonowanie, klonowanie, analiza ekspresji genów i wykrywanie patogenów. Wybierz produkty do oczyszczania kwasów z ABO, by zyskać wiarygodne wyniki badań.
Automatyczne oczyszczanie kwasów nukleinowych
Do tego rodzaju oczyszczania kwasów nukleinowych służą zautomatyzowane urządzenia laboratoryjne, które eliminują potrzebę ręcznego wykonywania kolejnych kroków oczyszczania. Taki system pozwala na jednoczesne przetwarzanie znacznej liczby próbek w niedługim czasie, minimalizuje ryzyko ludzkich błędów i gwarantuje wysoki poziom powtarzalności rezultatów. Ponadto jestwyposażony w intuicyjne oprogramowanie ułatwiająceplanowanie i monitorowanie procesu, a także w zintegrowane protokoły umożliwiające dostosowanie prac do specyficznych potrzeb badawczych.
Do urządzeń służących do automatycznego oczyszczania kwasów nukleinowych należą wykorzystujące magnetyczne kuleczki systemy do oczyszczania kwasów nukleinowych z różnych typów próbek MagNA Pure, sprzęty automatyzujące tradycyjne metody kolumnowe QIAGEN do oczyszczania DNA, RNA i białek czy znane ze swojego wysokiego poziomu wydajności systemy KingFisher.
System do homogenizacji
Homogenizacja to proces, podczas którego tkanki bądź komórki ulegają mechanicznemu rozbijaniu w celu uwolnienia zawartości komórkowej, między innymi kwasów DNA i RNA. Jest to często pierwszy krok prowadzący do izolacji kwasów nukleinowych z próbek biologicznych. Homogenizacja pełni fundamentalną rolę w kwestii uzyskania jednorodnej mieszaniny pozwalającej na przejście do dalszych etapów izolacji. Po homogenizacji uzyskuje się lizaty komórkowe zawierające mieszaninę białek, lipidów, kwasów nukleinowych i innych makrocząsteczek. Następnie przechodzi się do fazy oczyszczania kwasów nukleinowych.
Frakcjonowanie komórek
Jest to proces oddzielania rozmaitych składników komórkowych, takich jak organelle, białka i kwasy nukleinowe, w oparciu o ich fizyczne właściwości, czyli gęstość i wielkość. Frakcjonowanie komórek tak jak oczyszczanie kwasów nukleinowych stanowi istotną technikę w biologii molekularnej i biochemii. Oba procesy tworzą razem kompletny cykl przygotowania i analizy materiału biologicznego.
Oczyszczanie kwasów nukleinowych na mikrokolumnach wirówkowych
Proces oczyszczania kwasów nukleinowych polega w tym przypadku na użyciu niewielkich kolumn wyposażonych w membrany bądź żywice selektywnie wiążące kwasy nukleinowe i oddzielające je od zanieczyszczeń. Następnie takie czyste DNA jest niezbędne dla tworzenia wektorów klonujących. Doskonałej jakości DNA i RNA to również fundamentalny element łańcuchowej polimerazy oraz jej ilościowej wersji. Inne zastosowanie czystych kwasów nukleinowych to sekwencjonowanie genomów. Izolacja kwasów nukleinowych służy ponadto do wykrywania patogenów i mutacji genetycznych podczas diagnostyki medycznej.
Magnetyczne oczyszczanie kwasów nukleinowych
Technika izolacji DNA lub RNA z próbek biologicznych przy użyciu magnetycznych kulek pokrytych materiałem wiążącym kwasy nukleinowe jest nazywana magnetycznym oczyszczaniem. Taki proces wyróżnia się szybkością i może zostać zautomatyzowany, co umożliwi przetwarzanie znacznej liczby próbek jednocześnie. Stosuje się go do rozmaitych typów próbek, w tym krwi, komórek, tkanek i płynów ustrojowych. Mniejsza liczba etapów manipulacji próbką minimalizuje ryzyko kontaminacji.
Oczyszczanie plazmidowego DNA
Do często używanych metod należy oczyszczanie plazmidowego DNA za pomocą kolumn wypełnionych materiałem wiążącym DNA. Alternatywą jest oczyszczanie plazmidowego DNA z użyciem mikrokulek magnetycznych, które wiążą DNA i umożliwiają proste oddzielenie od zanieczyszczeń za pomocą pola magnetycznego.
Zapraszamy do poznania proponowanych w ABO wszystkich produktów służących do oczyszczania kwasów nukleinowych. W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.